niedziela Wrz 24


The Sims 3 [1.6+]

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Gry


(6 głosów, średnia ocena 3.83 na 5)


 
Bez kompromisów – to hasło najwidoczniej przyświecało twórcom Simsów 3 na telefony, bo postanowili przenieść rdzeń rozgrywki w niezmienionym kształcie, w możliwie najmniej uproszczonej formie. Na początku tworzymy naszego Sima, wybierając z dość wąskiej palety elementów wyglądu oraz ustalając charakterystykę i osobowość. Potem zaczynamy życie jako mieszkaniec przedmieścia. Chodzimy do pracy, wchodzimy w interakcje z innymi mieszkańcami i rozwijamy umiejętności Sima, takie jak gotowanie czy łowienie ryb. The Sims 3 nie stawia ostatecznego celu – gra ma cieszyć oraz bawić i tyle.

Sim ma swoje potrzeby, jak głód, higiena czy rozrywka, którym trzeba czynić zadość, by nie wpadł w depresję. Nastrój można mu poprawić też spełnianiem zachcianek, które wpadają mu do głowy co jakiś czas. Są też cele dodatkowe, takie jak polecenie wkurzenia innego mieszkańca czy nawiązanie romansu. Szybko okazuje się, że na takie akcje nie mamy zbyt wiele czasu – wypada chodzić do pracy, by móc pozwolić sobie na kuchenkę bądź sadzonki do przydomowego ogródka. Sporo pieniędzy można zarobić np. na łowieniu ryb. To prosta minigra – wychylamy telefon, by zwabić rybę, a następnie trzęsiemy nim, by wyciągnąć zdobycz z wody. W podobny sposób rozwiązano naprawę zepsutych sprzętów i gotowanie. Zorientowanie się w możliwościach zajmuje sporo czasu, podobnie jak zwiedzanie miasta. Wprawdzie nie mamy tu zbyt wielkiej swobody, przeciwnie – przechodzimy od punktu A do punktu B, niemniej jednak na odwiedzinach w konkretnej liczbie domów i innych obiektów trochę czasu nam zejdzie.

Rozgrywka jest specyficzna. Trzeba przymknąć oko na szereg głupot, np. wtargnięcie do domu innych mieszkańców, branie kąpieli w ich wannie itd., pozbawionych jakichkolwiek konsekwencji czy też rozmowy toczone po omacku, przy wyborze opcji dialogowych na chybił trafił (bo trudno przewidzieć, co przyniesie pozytywny efekt). Simsami rządzi umowność, objawiająca się choćby w wymyślonym języku Simów. W naszym przymykaniu oka pomaga fakt, że cały czas czeka nas tu coś nowego – wyzwania, rozbudowa i aranżacja domu, poprawa relacji z którymś z mieszkańców, potrawa do ugotowania. Co ważne, twórcy świetnie rozwiązali sterowanie. Wskazujemy Simowi cel, a gdy na ekranie położymy drugi palec, możemy dowolnie obracać kamerą, jednocześnie zoomując obraz za pomocą skali z prawej strony ekranu. Dostęp do opcji jest intuicyjny i jeśli już musiałbym się do czegoś doczepić, byłyby to loadingi, pojawiające się przy każdej zmianie lokacji oraz ujęcia kamery, która lubi sama ustawiać się w złych miejscach. Zasadniczo jednak, biorąc pod uwagę mnogość opcji, interfejs rozwiązano dobrze. Jeśli dodać do tego przyjemną dla oka grafikę, otrzymamy kompletny tytuł, doskonale pasujący do specyfiki przenośnego sprzętu grającego.

 

 

 

Aby móc pobierać pliki musisz być zalogowany!

 

Related Articles:

Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androidaAplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: