środa Paź 18


Minigore

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Gry


(7 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)


 

 
Minigore to kolejna gra ze stajni Chillingo, która właśnie miała premierę w Android Market. W telegraficznym skrócie to taka strzelanka typu “survival” w kubistycznej, acz sympatycznej oprawie i doskonałej (naprawdę doskonałej) muzyce i efektach dźwiękowych. Miałem już okazję pograć kilka godzin w ten tytuł i muszę powiedzieć, że może wciągnąć, nawet mimo tego, że jest zaprojektowana jako “chwilówka”.

To co jednak poraża w grze to jej… płytkość. Nie ma żadnego urozmaicenia: ci sami przeciwnicy, ten sam główny bohater (który trochę się zmienia pod wpływem ciosów atakujących go futrzaków) czy krajobraz. Nawet broń jest tylko jedna!!! Chyba jestem zbyt rozpieszczony tym co oferuje iDracula (która, swoją drogą też na początku oferowała równie niewielkie wariacje). Całą sytuację ratują zielone koniczynki i power-upy (naliczyłem całe… dwa). Te pierwsze po skolekcjonowaniu trzech sztuk pozwalają na transformację w szalejącego byka, który taranuje futrzaki (?) a te drugie albo wybuchają niszcząc wszystko dookoła, albo dają nam dubeltówkę na chwilę.
 
 
 

I to wszystko…

To znaczy to by było wszystko, gdyby nie dwie rzeczy:

  • Gra jest fajna, mimo swojej skromności jest “miodna”, jak to się mówi; ma to coś co przyciąga do ekranu,
  • Gra ma niesamowitą oprawę dźwiękową. Każdy jej element pasuje do reszty, choć wydawać by się mogło, że wszystko razem stoi w totalnym przeciwieństwie co do tego, co widać na ekranie. Oto bowiem sześcienny rambo zabija futrzane potworki w rytm muzyki rodem z trailerów do filmów akcji przeplatanych melodyjkami z Indiana Jones’a. No i prześmieszne komentarze głównego bohatera, przy których po prostu ciężko nie wyszczerzyć zębów…
 

Nie, nie ma sensu przedłużać tej recenzji – bo o Minigore ciężko jest napisać coś więcej. Jest krótka, ładna, piękne wydaje odgłosy, szybką się ją odpala i szybko zapomina. Dopóki nie wyjdą do niej dodatki należy ją traktować jako wstępniak, albo coś na kształt zakąski w stosunku do prawdziwej rozgrywki.

 

Aby móc pobierać pliki musisz być zalogowany!


Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: