Zarządzanie aplikacjami i procesami
   
piątek Lut 24


Zarządzanie aplikacjami i procesami

Wpisany przez Frostbourn poniedziałek, 09 maja 2011 19:02
Zarządzanie aplikacjami i procesami
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj
(16 głosów, średnia ocena 4.38 na 5)

 
SystemPanel to aplikacja łącząca w sobie wiele użytecznych cech m.in. :

  • menadżer aplikacji
  • menadżer procesów
  • bardzo szczegółowe informacje o telefonie, karcie pamięci, baterii i połączeniu internetowym
  • monitor obciążenia telefonu na żywo, z opcją pracy w tle i historią


 

Więcej: SystemPanel App 1.0.10 [1.5+]

 
Wpisany przez Administrator wtorek, 12 kwietnia 2011 18:29
Zarządzanie aplikacjami i procesami
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj
(6 głosów, średnia ocena 3.17 na 5)

 
Aplikacją umożliwiającą proste zabijanie procesów działających w tle dla Androida jest Taskiller. Wystarczy ją uruchomić, by uzyskać listę działających w tle programów.  Pełna wersja daje możliwość zamknięcia aplikacji jednym kliknięciem dzięki czemu w kilka chwil uwolnisz wiele megabajtów. Na górnej belce Taskiller powinna się wyświetlać ilość dostępnej w telefonie pamięci operacyjnej. Jeśli telefon działa szybko, zalecam mimo wszystko nie zamykać często używanych aplikacji, gdyż wtedy ich uruchamianie, a raczej przywracanie będzie o wiele szybsze.

 

 

 

Więcej: TasKiller Full 3.4.6 [1.5+]

Wpisany przez Administrator niedziela, 13 lutego 2011 17:30
Zarządzanie aplikacjami i procesami
Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

 
Od pewnego czasu denerwowało mnie ciągłe wchodzenie do ustawień, wyszukiwanie danej aplikacji w gąszczu pozostałych, tylko po to żeby przenieść ją na kartę pamięci. Dziś znalazłem doskonałą aplikację, która ułatwia cały proces - Apps 2 SD Pro.

Program ten posiada cały szereg zalet m.in: wyświetla aplikacje zainstalowane na karcie sd i te w pamięci telefonu, które da się przenieść na kartę, pozwala w łatwy sposób odinstalować dany program, podejżeć go w markecie, wyczyścić jego cache, zobaczyć rozmiar i dostępną ilość wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej i zewnętrznej telefonu. Najważniejsza moim zdaniem cecha to powiadomienie jeśli nowo zainstalowaną aplikację da się przenieść na kartę SD, dzięki czemu szybko i bezproblemowo tuż po instalacji wybrana aplikacja może znaleźć się na karcie sd. Jedynym minusem, który udało mi się wychwycić jest to, że program ten okraja (wyświetla niepoprawnie) wolną przestrzeń dostępną w naszym telefonie. Poza tym z Apps 2 SD korzysta się doskonale i zdecydowanie ułatwia ona życie.

 

Więcej: Apps 2 SD Pro

Wpisany przez Administrator środa, 20 października 2010 11:43
Zarządzanie aplikacjami i procesami
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj
(3 głosów, średnia ocena 3.67 na 5)

 
Użytkownicy systemu Android, korzystający bardzo intensywnie ze swojego telefonu, co rusz muszą zmagać się z problemami typu: szybsze zużycie baterii czy ogólne zamulenie systemu. Wszystko przez niedopracowane aplikacje i deweloperów, którzy nie biorą pod uwagę ograniczeń sprzętowych pierwszej komórki z Androidem.

Z pomocą przychodzi Advanced Task Manager – mało efektowny, niewielki programik z ograniczoną liczbą funkcji, który jednak może znacznie poprawić wygodę obsługi naszego smartfonu.

Umożliwia podgląd aktualnie uruchomionych programów, procesów i elementów systemu, a także wyłączanie ich zarówno pojedynczo jak i grupami (za wyjątkiem systemu). Niby niewiele, ale drzemią w tym duże możliwości. Dzięki ATM możemy szybko sprawdzić co pracuje w tle i zajmuje nasze zasoby oraz obciąża baterię. Czasem efekty mogą być zaskakujące. Okazuje się, że niektóre programy czy widgety, nawet te nigdy przez nas nie uruchamiane, włączają się automatycznie przy starcie systemu i rezydują w pamięci czy tego chcemy czy nie. ATM pozwala na ich identyfikację, a wtedy wystarczy odinstalować chwasty i nasz G1 od razu przyspieszy.

Ekstremalnym przykładem jest tu widget Talking Clock (wyświetla zegarek, który po kliknięciu mówi nam, która jest godzina). Zajmuje on ponad 2MB i ładuje się z systemem bez względu na to czy mamy go na pulpicie czy też nie. Zainstalowanie go tak spowalnia telefon, że praktycznie każda operacja kończy się zawieszeniem. Nie podejrzewałem nawet, że nieużywany widget może mieć taki wpływ na komfort pracy z G1.

Program Advanced Task Manager polecam szczególnie tym, którzy ciągle przeglądają Android Market i testują po kilka aplikacji dziennie, ale i pozostali powinni raz na jakiś czas uporządkować swój system.

 

 

Wpisany przez Administrator środa, 13 października 2010 17:00
Zarządzanie aplikacjami i procesami
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj
(2 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)

 
Aplikacja dodaje opcję ochrony prywatnych danych hasłem lub wzorem odblokowującym, do każdego wybranego przez nas elementu zainstalowanego na telefonie wliczając w to: SMS, Gmail, Albumy, Kalendarz, Android Market itp.

 

 

Strona 1 z 4


Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androidaAplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: