środa Paź 18


WiFinder

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Programy


(3 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)


 
Aplikacja służy do przeglądania otaczającego nas eteru w poszukiwaniu sieci Wi-Fi.
Okazuje się to być bardzo przydatne w momencie, kiedy jesteśmy w centrum miasta, jednak poza zasięgiem szybkiej sieci 3G, lub po prostu, kiedy chcemy zaoszczędzić na przysługującym nam pakiecie danych dostępnych w abonamencie.

Po uruchomieniu ukazuje się przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika. Program od razu zabiera się za poszukiwanie sieci bezprzewodowych (oczywiście należy przed tym włączyć interfejs Wi-Fi w naszym urządzeniu).

Jak widać klasyfikacja odbywa się w sposób najbardziej nas interesujący; program po prostu pokazuje sieci otwarte, z których od razu możemy skorzystać. Sieci zabezpieczone klasyfikowane są osobno. Oprogramowanie wskazuje również siłę sygnału oraz kanał na którym pracuje dany router. Wyświetlany jest typ zabezpieczeń połączenia bezprzewodowego.

Przeszukiwanie sieci odbywa się automatycznie po uruchomieniu programu, kolejne przeszukiwania można wykonać ręcznie (przycisk New Scan) lub też korzystając z opcji automatycznej.

Bardzo przydatną funkcją aplikacji jest możliwość bezpośredniego łączenia się z wybranymi otwartymi sieciami bezprzewodowymi bez konieczności otwierania ustawień naszego urządzenia.


 

Link do pobrania z marketu:

 


Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: