czwartek Paź 19


Retro Camera

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Programy


(4 głosów, średnia ocena 3.50 na 5)


 

 
Program Retro Camera został stworzony przez grupę Urban i pozwala naszym Androidowcom dołączyć do grupy zapalonych fotografów w stylu retro. Przy tylu nowoczesnych lustrzankach coraz mniej widać osób z aparatami z poprzedniej epoki, a same nowoczesne zdjęcia są już dość nudne. Dlatego autorzy często modyfikują swoje zdjęcia dodając w nich efekty HDR czy retro. Często także zmieniają aparaty na jakieś zwykłe analogi za parę złotych nazywane „toy camera”. Program Retro Camera pozwala na tworzenie zdjęć różnymi aparatami, z których każdy ma własny efekt, własne specjalne ramki, a to wszystko w świetnej oprawie graficznej.

retrocamera1 300x185 Aplikacja roku: Retro Camera

Po włączeniu aplikacji nasz telefon staje się aparatem fotograficznym z poprzedniej epoki. Na ekranie pojawia się wizjer jak ze starego aparatu, mała kontrolka, która mówi nam, czy możemy już zrobić zdjęcie, spust migawki, guzik z informacjami o aparacie i poziomica, której nie ma w darmowej wersji, bo zamiast niej są reklamy. Po lewej stronie poziomicy jest guzik galerii, natomiast po prawej otwieramy szafę z naszymi aparatami.

retrocamera2 300x185 Aplikacja roku: Retro Camera

Po przejściu do szafki mamy parę aparatów, którymi możemy robić zdjęcia. Przy każdym jest nazwa, obrazek i dwa przyciski – jeden z nich powoduje pojawienie się informacji na temat aparatu, czyli do czego jest najlepszy, jak wygląda przykładowe zdjęcie i inne przydatne rzeczy. Drugi natomiast powoduje wybór aparatu przez co widok na zdjęciu powyżej z przykładowym UI ulega zmianie.

retrocamera3 300x185 Aplikacja roku: Retro Camera

Kiedy już zrobimy zdjęcie jest ono wysyłane do ciemni a po wszystkim zapisywane na karcie SD i ostatnie dziesieć zdjęć wisi na klamerkach. Możemy przesuwać się po nich przesuwając palec z prawej strony do lewej, a zdjęcia będą przesuwać się jak na wieszaku. Jeśli chcemy któreś zdjęcie udostępnić to nie ma problemu możemy prosto z aplikacji wysłać zdjęcie na Twittera, Facebooka czy na email.

40286 1414823889536 1200739183 1050307 566260 n 259x300 Aplikacja roku: Retro Camera

Retro Camera to aplikacja roku według mnie. To świetny program, którym możemy robić bardzo ciekawe zdjęcia, fotografie, które mogą zaciekawić nawet doświadczonych w fachu. Generalnie jedyne co denerwuje, to fakt, że w ciemni zdjęcia bardzo długo się przerabiają, ale jeśli mógłbym w Polsce kupić pełną wersję, to kupiłbym bez patrzenia na cenę – program wart jest każdych pieniędzy. Zdjęcia, które widzicie z programu są mojego autorstwa – jeśli więc chcecie spróbować swoich sił, to Retro Camera z reklamami jest dostępna w Markecie za darmo, szczerze polecam.

 

 

źródło: androidguru.pl

Related Articles:

Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: