czwartek Paź 19


W razie problemów uruchamiamy Plan B [2.0+]

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Programy


(5 głosów, średnia ocena 4.60 na 5)


 
Plan B to aplikacja mająca stanowić odpowiedź na nieuwagę użytkowników Androida, którzy zapodziali gdzieś komórkę i teraz chcieliby ją znowu odnaleźć, ale nie zainstalowali na telefonie oprogramowania namierzającego. Bezpłatne narzędzie firmy Lookout może tego dokonać dzięki opcji zdalnej instalacji, jaka niedawno pojawiła się w sklepie Android Market.

Plan B ma się uruchamiać automatycznie po zdalnej instalacji i na podstawie współrzędnych GPS oraz informacji o stacjach bazowych operatora będzie ustalał w przybliżeniu położenie zgubionego urządzenia. Dane wraz z informacją o dokładności wyznaczenia pozycji będą wysyłane na adres e-mailowy powiązany z kontem Google'a. Jeśli Plan B nie uruchomi się automatycznie, to może w tym pomóc SMS wysłany pod numer telefonu przyporządkowany do aparatu.

Dobrze byłoby, gdyby oprócz usługi lokalizacji Plan B pozwalał także na zdalne zablokowanie urządzenia, co uniemożliwiłoby niepowołanym osobom dostęp do telefonu – oczywiście jeśli wcześniej użytkownik nie aktywował hasła albo innego zabezpieczenia. Dzięki zapisanym w pamięci danym logowania do poczty elektronicznej, sieci WLAN, VPN, serwisów społecznościowych i innych aplikacji smartfon staje się czymś w rodzaju klucza do naszego życia. Kiedy trafia w ręce przestępcy, tracimy kontrolę nad wieloma ważnymi informacjami. 

 

Aby móc pobierać pliki musisz być zalogowany!

Related Articles:

Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: