środa Paź 18


Vignette [1.5+]

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Programy


(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)


 
Każdy posiadać telefonu komórkowego niejednokrotnie użył go jako aparatu fotograficznego. Robienie zdjęć spontanicznych, bez potrzeby dźwigania ze sobą specjalistycznego sprzętu jest największą zaletą fotografii komórkowej. Niestety fotografie bez tuningu w Photoshopie nigdy nie wyglądały tak artystycznie jakbyśmy sobie tego życzyli. Prawdziwa rewolucja zaczęła się wraz z erą smartphone'ów czyli połączenia telefonu, aparatu i komputera. Teraz tuż po zrobieniu zdjęcia możemy mu nadać niepowtarzalnych charakter używając prawie nieskończonych efektów.

Aplikacja posiada 84 efektów, które możemy łączyć w dowolne kombinacje uzyskując w ten sposób unikalny obraz i 59 różnych ramek np. w stylu Polaroid. Dodatkowo każde zdjęcie możemy zrobić w wielu predefiniowanych proporcjach np. w moim ulubionym kwadracie, który zawsze wygląda efektownie i idealnie nadaje się do stron społecznościowych (w większości z nich same próbują nasze zdjęcie kadrować do kwadratu co nie zawsze im wychodzi).

vignette_1

Dla rozpoczynających zabawę z programem (czyt. niecierpliwych) przygotowane są już zestawy połączonych efektów, dzięki czemu jednym ruchem mamy efekt wyglądający jak zdjęcie artysty fotografika, np. Holga Style, Diana Style, Polaroid czy Retro. Możemy również eksperymentować z efektami losowymi Random.

Dla zaawansowanych fotografów są również tryby podwójnego zdjęcia, czyli robimy pierwsze zdjęcie potem robimy drugie, a aplikacja nakłada jedno na drugie, by za 100 lat znawcy sztuki zastanawiali się co autor miał na myśli. Równie ciekawą opcją jest wykonanie kilku zdjęć w rożnych ujęciach tak by aplikacja złożyła je jedno obok drugiego, obrazując pewną historię.

Nie zabrakło też możliwości robienia zdjęć automatycznie w odstępach czasowych czy z wydłużoną ekspozycją.

vignette_2.jpg

Przed wykonaniem zdjęć możemy również włączyć geotargeting, czyli zapisanie wewnątrz pliku położenia geograficznego, w którym zrobiliśmy zdjęcie (pamiętaj żeby wyłączyć tą opcję jeśli robisz sobie zdjęcie w domu w samych stringach).

W serwisach społecznościowych zbierających amatorskich fotografów takich jak Flickr powstały już nawet grupy zrzeszające użytkowników aplikacji Vignette.

 

 Aby móc pobierać pliki musisz być zalogowany!

 

Related Articles:

Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: