Jak poradzić sobie ze złamanym sercem?

Miłość to skomplikowane uczucie, wiemy o tym od wielu lat. jeżeli mamy przy sobie bliską osobę, czujemy się kochani, z pewnością jest nam dobrze i otacza nas to wspomniane już uczucie miłości. Kiedy jednak związek się kończy, kobieta zrywa z mężczyzną bądź mężczyzna porzuca swoją ukochaną, zostaje tylko zranione serce. To nic innego jak złamane serce, które trzeba właściwie wyleczyć. Co właściwie oznacza stwierdzenie złamane serce? Jak poradzić sobie ze złamanym sercem i zacząć normalnie żyć? Spróbujemy na te pytania choć po części odpowiedzieć, albowiem nie każde zranione serce tak łatwo uleczyć.

Co to jest złamane serce?

Złamane serce jest stanem psychicznym, który rozwija się u człowieka w chwili rozstania z ukochaną osobą. kiedy mamy złamane serce jesteśmy smutni, czujemy gorycz i żal i trudno nam racjonalnie myśleć. Czasami złamane serce może doprowadzić do ciężkiego stanu nerwowego albo depresyjnego, dlatego należy z tym stanem walczyć wcześniej.

Jak pomóc osobie ze złamanym sercem?

Jeżeli znamy osobę, której właśnie ktoś złamał serce, nie szukajmy dla niej pocieszenia na siłę, zajmijmy jej czas radosnymi chwilami, wybierzmy się wspólnie na spacer bądź do kina, a nawet razem popłaczmy. Każda chwila po za domem to dobry sposób na złamane serce i smutek po utraconej miłości.

Smutek też jest potrzebny

Nikt nie powiedział, że gdy mamy złamane serce nie powinniśmy się smucić. Lepiej jednak smucić się w towarzystwie, a nie zamykać z kubkiem lodów w czterech ścianach. Niektórzy twierdzą nawet że efekt złamanego serce to prawie jak żałoba, którą trzeba przejść, aby móc się otrząsnąć i rozpocząć nowy etap w życiu. Jaki jest zatem sposób na złamane serce? Najlepiej spotkaj się z przyjaciółką, wypłacz w jej ramię, zjedzcie ulubione desery i spędźcie ze sobą wiele godzin. Najpierw będzie płacz, potem śmiech, aż a końcu poczujesz się lepiej i zaczniesz powoli zapominać o swoim beznadziejnym stanie smutku i żalu.

Czas na uporządkowanie życia

Kiedy masz złamane serce, jesteś smutna i rozżalona, to doskonały czas żeby przemyśleć dotychczasowe życie i poukładać wszystko od nowa. Przewartościować dotychczasowe doświadczenia, być może warto pozbyć się prezentów i pamiątek po ukochanej osobie, aby w domu nic nie przypominało o złych przeżyciach. Z drugiej strony jeżeli nauczymy się żyć z porażką i rozstaniem, z czasem będziemy pamiętać tylko te dobre chwile i będziemy traktować je jak ważne doświadczenia życiowe.

złamane serduszko

Pamiętaj aby wychodzić do ludzi

Złamane serce źle się leczy w samotności. Im więcej czasu spędzamy same, tym więcej bólu wywołujemy. Warto spotkać się ze starymi znajomymi, wybrać na jakąś ciekawą wycieczkę, odwiedzić zapomnianą rodzinę. Wszystko po to, aby choć na chwilę zapomnieć o smutku po rozstaniu i rozpocząć małymi kroczkami nowy rozdział w życiu.

Złamane serce nie boli całe życie. Właściwie będzie ono bolało tak długo, jak długo zajmie nam wychodzenie z dołka uczuciowego. Jeżeli przeanalizujemy wszystkie doświadczenia, zostawimy w głowie tylko dobre wspomnienia, łatwiej będzie nam znów zacząć radośnie żyć.