środa Paź 18


Pro Evolution Soccer 2011

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Gry


(12 głosów, średnia ocena 4.08 na 5)


 

 
Długo musieliśmy czekać. Jednakże ten dzień w końcu nastał - dziś do marketu trafił Pro Evolution Soccer 2011. I... warto było czekać! 

Największą ciekawostką kryjącą się w tytule, którą natychmiast się muszę z Wami podzielić, jest fakt, iż mamy tu aż trzy rodzaje sterowania. Jest klasyczne, z gałką i dwoma przyciskami odpowiedzialnymi za podanie/strzał przy posiadaniu piłki i pressing/wślizg w obronie. Jest także kombinacja z wykorzystaniem akcelerometru, ale to nie nowość, o ile sobie przypominam "FIFA" też próbowała takiej zabawy. Nowością jest trzeci tryb, w którym została gałka do sterowania zawodnikiem przy piłce, ale pozostałych czynności dokonujemy przez dotykanie ekranu obojętnie w którym miejscu. Krótki dotyk to podanie, dłuższy to strzał - może trudno sobie wyobrazić w tym coś niesamowitego, lecz zapewniam, że bez przycisków ustawionych w zawsze tym samym miejscu gra się zupełnie inaczej. 

Do dyspozycji oddano nam całkiem przyzwoitą ilość trybów zabawy, tak przeróżne ligi, jak i mistrzostwa, nie tylko świata czy pojedynczych kontynentów, ale i rozgrywki UEFA. Tu koniecznie trzeba dodać, iż wybierając tę ostatnią konkurencję przygrywać nam będzie oficjalny hymn, budujący bardzo pozytywny klimat. Oczywiście po uruchomieniu obojętnie którego trybu szybko zorientujemy się, iż licencje są znowu niepełne, niektóre kluby i wybrani piłkarze mają poprzekręcane nazwy. 

W kwestii graficznej gra nie pokazuje nam zbyt wiele nowości. Lekko w tyle pozostawia i "FIFĘ" i "Real Football 2011". Dla ścisłości koniecznie trzeba dodać, iż sam wygląd zawodników nie jest aż tak szczegółowy jak u konkurencji, praktycznie różnią się jedynie kolorem skóry i fryzurami. Jednak podczas gry tego tak bardzo nie widać, ze względu na odległość kamery od boiska. Po prostu znacznie lepiej się planuje akcje przy tych bardziej odległych, zbyt bliska kamera daje fajny efekt graficzny, ale trudno zbudować dobre zagranie. 

Każdy fragment gry został szczegółowo dopracowany. Począwszy od typowych bajerów w stylu wyprowadzania flag na boisko przed rozpoczęciem, skończywszy na systemie budowania akcji oraz wykonywania stałych fragmentów gry. "PES 2011" może się pochwalić doskonale zrealizowanymi tak rzutami rożnymi, jak i wolnymi - zaliczanie bramek z tychże pozycji jest wcale niełatwe, ale jak najbardziej możliwe, jedynie trzeba się wysilić i strzał dobrze zaplanować. Gra ogólnie kładzie nacisk na szczegóły.

Gra jest niemalże idealnym odwzorowaniem spotkania sportowego na murawie, zawierającego w sobie wszystko, co mecz zawierać powinien: doskonałą, szybką do opanowania technikę sterowania zawodnikami, bardzo duży wachlarz zagrań w zależności od miejsca akcji, bardzo przyjemny system budowania akcji oraz równie udane stałe fragmenty gry. 

 

 

Aby móc pobierać pliki musisz być zalogowany!

Related Articles:

Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: