Aranżacja przestrzeni biurowej w domu – przydatne meble

Współczesny styl życia wielu z nas polega na wykonywaniu codziennej pracy w domu. W efekcie pojawia się potrzeba aranżacji przestrzeni mieszkalnej pod kątem biura.

Meble do domowego biura

W każdym domowym biurze niezbędne będzie:

  • Biurko.
  • Fotel.
  • Stojaki na dokumenty.
  • Dobre oświetlenie.

Jednocześnie ważne jest też, aby zachować przytulną atmosferę, w której z przyjemnością odpoczniesz i zrelaksujesz się już po pracy. Projekt biura domowego to połączenie komfortu i środowiska pracy. Głównym meblem w pokoju jest biurko. Lepiej umieścić je przy oknie, aby na powierzchnie pracy padało naturalne światło. Reszta mebli do domowego biura powinna być dobrana w oparciu o twoje potrzeby. Meble do domowego biura również powinny być w stonowanych kolorach. Kolejnym przydatnym elementem do domowego biura jest namagnesowana tablica nad stołem. Wygodnie można na niej umieścić harmonogram ważnych wydarzeń, różnych notatek i przypomnień. Meble do biura w stylu „klasycznym” to produkty wykonane z tego samego materiału i w tej samej kolorystyce. Praca w biurze powinna być jak najwygodniejsza. Dlatego wszystkie potrzebne rzeczy muszą być na wyciągnięcie ręki. Najlepszą opcją są półki i stojaki na dokumenty i sprzęt znajdujące się w pobliżu stołu. Wygodne jest zawieszenie ich nad miejscem pracy. Wszystkie meble powinny być:

  • Trwałe.
  • Solidne.
  • Funkcjonalne.

Jak dobrać meble?

Głównymi meblami do domowego biura są biurko i fotel. Wymiary powierzchni biurka, a także jego wyposażenie w różne szuflady, półki i regały zależą od formatu twojej pracy. Niektórzy potrzebują tylko małego biurka z miejscem na komputer, inni potrzebują dużej powierzchni do obróbki rysunków z dodatkowymi przegrodami do przechowywania sprzętu. Jeśli pomieszczenie na przyszłe biuro jest wystarczająco duże, można w nim umieścić dodatkowe szafki z półkami i schowkami. Jeśli pozwala na to miejsce, ustaw w biurze fotele i stolik kawowy. Zanim zdecydujesz się na zakup mebli do swojego domowego biura, przeprowadź symulację wizualizacji planu przyszłego miejsca pracy. Pomoże ci to prawidłowo rozdzielić przestrzeń i nie pomylić się z rozmiarem mebli.

fotele

W jakim stylu wybrać meble do domowego biura

Odcień materiału na meble i dodatki, a także ogólny styl wnętrza to kwestia indywidualnego gustu. Neutralne, miękkie odcienie sprzyjają skupieniu się w pracy. Jeśli masz duże pomieszczenie, możesz spokojnie wybrać meble w ciemnych, szlachetnych odcieniach. Jednak jeśli planujesz małe biuro, to jasny ton powinien być głównym kolorem wnętrza. Wizualnie powiększy przestrzeń. Meble powinny być mniej więcej tego samego koloru co wykończenie wnętrza.

Styl

Ważny jest też styl, w jakim utrzymane będzie biuro. Meble do domowego biura w stylu „klasycznym” mają stonowane, neutralne lub szlachetne odcienie (pastel, zieleń, brąz). Minimalizm to tylko niezbędne meble i minimum dodatkowych atrybutów projektowych. Minimalizm to doskonała opcja do aranżacji miejsca pracy dla młodego mężczyzny, którego zawód kojarzy się z kreatywnością i designem. Główny kolor wnętrza to biały, jasnoszary. Charakterystyczne cechy to proste linie, wyraźne kontury obiektów. Materiał – szkło, plastik, drewno (rzadko). Meble do domowego biura w nowoczesnym stylu high-tech to surowość, wyrazistość konturów, jednolity kolor. Materiał – szkło, plastik, metal.

Z kolei styl skandynawski to prostota i naturalność. Główny kolor to biały. Główne cechy to przewaga naturalnego światła, proste i praktyczne meble wykonane z naturalnych materiałów, jasne odcienie z prążkowanym dekorem. Ostatecznie styl loftowy to niestandardowe kreatywne rozwiązanie, jeśli chodzi o domowe biuro. Charakterystyczne cechy: ściana z ceglanym wykończeniem, duże okna, przewaga naturalnego światła, metalowe elementy mebli i wystroju.

Biurko

Głównym meblem do domowego biura jest biurko. Wymagania dotyczące rozmiaru i kształtu są różne. Jednak każde biurko musi spełniać wymagania wygody, funkcjonalności, trwałości, przyjazności dla środowiska i wytrzymałości. Jeśli pracujesz z dużymi ilościami dokumentów, dużymi folderami i rysunkami, lepiej wybrać duże biurka. Optymalny rozmiar to 140×70 cm. Jeśli pracujesz tylko z komputerem i nie potrzebujesz wielu mebli do swojego domowego biura, możesz postawić mały stolik o długości około 80-90 cm, ale oprócz głównej powierzchni na laptopa, twoje biurko powinno mieć dodatkowe miejsce na telefon, notesy itp.