Jak znaleźć nowych znajomych będąc w nowym mieście (po przeprowadzce)

Życie pisze różne scenariusze i czasami w życiu pojawia się nagła przeprowadzka do zupełnie obcego miasta, w którym nie tylko nikogo nie znasz, ale także nie wiesz jak trafić do najbliższego sklepu, gdzie znajduje się kino bądź najlepsza galeria handlowa czy też jak dojechać do nowego miejsca pracy. W takich chwilach zazwyczaj czujesz się zagubiony i osamotniony i najchętniej wcale nie wychodziłbyś z nowego mieszkania.

Poznaj okolice i zapoznaj się z najbliższymi sklepami

Pierwszym krokiem, jaki warto wykonać, aby oswoić się z nową rzeczywistością, jest poznanie okolicy w której mieszkasz. Jeżeli przeprowadzka nie jest nagła i planujesz ją na wiele miesięcy wcześniej, warto w Internecie poszukać ciekawych miejsc w nowym mieście, pozwiedzać miasto wirtualnie czy zapisać się na jakieś forum tematyczne w tym mieście. Jeżeli wcześniej, choć przez Internet zapoznasz się z miejscem, w którym przyjdzie Ci zamieszkać, przeprowadzka i przebywanie w obcym miejscu nie będzie już takie straszne. Nie zależnie od tego czy przeprowadzasz się w związku ze zmianą szkoły, wyjazdem na studia czy swoją pierwszą pracą, przeprowadzka zawsze jest trudnym wyzwaniem. Znalezienie nowych znajomych w obcym mieście nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie gdy należysz do osób wyjątkowo nieśmiałych.

Zarejestruj się w serwisach społecznościowych

Każde miasto ma swoją wizytówkę, a także ciekawe i popularne grupy w serwisach społecznościowych. Jeżeli zarejestrujesz się w jednym z takich serwisów i zaczniesz rozmawiać z osobami online, po jakimś czasie umówisz się na spotkanie w realu, a dzięki takim spotkaniom szybko zyskasz grono nowych znajomych i przyjaciół.

Zapisz się na szkolenia i kursy dokształcające

Nie zależnie od tego w jakim jesteś wieku i czy nadal się uczysz czy od dawna pracujesz zawodowo, zawsze jest czas na dokształcanie się, a jeżeli mieszkasz od niedawna w obcym mieście, gdzie nikogo nie znasz, taki kurs będzie doskonałą okazją do zapoznania się z ciekawymi osobami. Jeżeli nie chcesz się zapisywać na dodatkowe kursy, wybierz po prostu zajęcia na siłowni bądź na basenie. Każda z tych aktywności sprawi, że łatwiej będzie Ci poznać nowe osoby.

znajome

Porozmawiaj z sąsiadem bądź ekspedientką lokalnego sklepu

Każda rozmowa jest ważna, a jeżeli mieszkasz w obcym mieście i nikogo nie znasz, nawet kilka słów z sąsiadem którego widujesz codziennie rano w drodze do sklepu, sprawi Ci radość i doda pewności siebie. Rozmowa z ekspedientką w sklepie też na pewno nie zaszkodzi. Możesz dowiedzieć się od niej wiele ciekawych rzeczy, a jeżeli rozmowa będzie się kleiła, kto wie może zostaniecie dobrymi znajomymi.

Bądź pewna siebie i zawsze uśmiechnięta

Najlepszym i nieocenionym sposobem na poznawanie nowych osób jest pewność siebie, uśmiech i pozytywne nastawienie do życia każdego dnia. Czasami wystarczy pogodnie zapytać kogoś o drogę, godzinę bądź zwyczajnie powiedzieć dzień dobry, aby rozpocząć miłą i obiecującą rozmowę. Zawsze od drobiazgów zaczynają się ciekawe znajomości. Dlatego zawsze bądź uśmiechnięty, idź śmiało przez życie, a na pewno z łatwością poznasz nowe osoby, nawet zamieszkując w zupełnie obcym mieście.