czwartek Paź 19


Totemo HD

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Gry


(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)


 

 
Na dobrą grę składa się kilka czynników. Możemy oczekiwać po takiej produkcji grywalności, innowacyjności, ładnej grafiki, braku jakichkolwiek błędów, dobrej fabuły i klimatu. Jeżeli cztery pierwsze wymagania są osiągalne w programach pisanych na telefony, oczywiście w pewnych granicach, to z dwoma ostatnimi są już pewne kłopoty. Czy jednak na pewno osiągnięcie ciekawego klimatu i przyzwoitej fabuły jest takie trudne? Aplikacja Totemo pokazuje nam, że nie do końca.

 

Każdy z graczy wie, że nawet najlepsze efekty graficzne mogą nie obronić produkcji, jeżeli brak w niej grywalności i klimatu. Gra staje się wtedy pusta i bardzo szybko nuży. Dla tego właśnie wizualne wodotryski często stoją dla mnie na drugorzędnym miejscu. Za to łatwo mnie urzec historią lub całą otoczką. To właśnie zachwyciło mnie w grzeTotemo. Oczywiście ciężko jest przedstawić rozbudowaną fabułę w tego typu grze, jednak twórcy postarali się tutaj bardzo i wycisnęli z naszych telefonów wszystko, co tylko mogli.

Produkcja od razu przykuwa wzrok swoją bajkową, zupełnie jak ręcznie rysowaną, grafiką i klimatem. Właściwie wszystkie jej elementy składają się na baśniowy, trochę niepokojący i mistyczny świat, w który wchodzimy i po którym oprowadza nas plemienny duch. Fabuła ogranicza się do jego opowieści o elementach świata, w którym się znaleźliśmy. Wszystko to podlane jest niesamowitymi dźwiękami i muzyką. Tworzy to klimat, któremu nie sposób się nie poddać. Powiedziałbym, że osiągnięty poziom tego programu, kreuje całkowicie nowe standardy w dziedzinie gier logicznych.

Na czym jednak polega sama rozgrywka? Jesteśmy wybrańcem, który ma za zadanie uwolnić duchy uwięzione zaklęciem. Robimy to łącząc ze sobą duszyczki, reprezentowane przez różnego rodzaju orby z uśmiechami. Możemy je łączyć jedynie po linii prostej i tylko do góry bądź w bok. Istnieje jeszcze jedno ograniczenie co do ich uwalniania. Związane jest ono z tytułem gry. Po lewej stronie ekranu stoi totem. Na początku składa się z dwóch segmentów, później ta liczba rośnie. I to właśnie ilość figur, które się na niego składają, określa ilość dusz, które trzeba ze sobą połączyć. Oczywiście kształty orbów nie są bez znaczenia. Kulka, na przykład, odpowiada za jeden symbol na totemie, gwiazdka już za dwa. Próbując różnych kombinacji trzeba wyczyścić plansze i odblokować dalszą część historii.

Sama rozgrywka jest dobra, wciągająca a jej poziom jest wyrównany. Początkowe plansze są proste, natomiast późniejsze mogą już sprawić problem… czyli dokładnie tak jak powinno być. W samej aplikacji zawarta jest mała podpowiedź, która może pomóc rozwiązać nie jedną zagwozdkę. Po wybraniu jednej z dusz, inne zerkają na nas. Jednak robią to tylko te, które nadają się do połączenia z wybraną przez nas duszyczką. Sprawdziłem jak to działa… i okazało się, że wbrew pozorom ułatwia łamigłówki.

Gra na pewno warta jest przetestowania. Dostajemy przyzwoitą zabawkę, która wymaga logicznego myślenia i jednocześnie jest niesamowicie klimatyczna.

Jest to wersja przeznaczona na telefony z dużą rozdzielczością ekranu i wersję systemu w wydaniu minimum 2.1.

 

źródło: androidguru.pl

 
 

 Aby móc pobierać pliki musisz być zalogowany!


Partnerzy:

Porady Android, Recenzje telefonów - Wszystko na androida


Aplikacje według kategorii:

Najczęściej czytane: