Korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym

Czy firma, która ma działać dobrze, potrzebuje księgowego? Nietrudno się domyślić, że nie mamy wcale do czynienia z warunkiem, który musi zostać spełniony, aby tak się działo. Istnieje wiele firm obecnych zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, które doskonale radzą sobie tak z rachunkowością, jak i z podatkami bez wsparcia z zewnątrz. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wiedza profesjonalnego księgowego to prawdziwy skarb w znacznym stopniu ułatwiający zarządzanie przedsiębiorstwem. Szukając kompleksowej obsługi księgowo-kadrowej nie można ignorować roli, jaką ma do odegrania profesjonalne biuro rachunkowe. O jakich jednak praktycznych zaletach można mówić nawiązując z nim współpracę?

Wzrost bezpieczeństwa firmy

Gdy mamy do czynienia z profesjonalnym biurem rachunkowym, możemy liczyć nie tylko na wiedzę i umiejętności jego pracowników z zakresu rachunkowości i księgowości. Mamy także pewność, że podmiot, z którym zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę posiada polisę ubezpieczeniową chroniącą nas przed skutkami ewentualnych błędów z jego strony. Wspomnienie o polisie nie jest przypadkowe zważywszy, jak wiele skomplikowanych zadań związanych z prowadzeniem firmy można powierzyć takiemu podmiotowi. Może być to choćby reprezentowanie nas przed ZUS i Urzędem Skarbowym, prowadzenie w naszym imieniu ksiąg podatkowych oraz rozliczanie pracowników. Pozbywając się wielu obowiązków, nie musimy martwić się również tym, jakie mogą być konsekwencje ewentualnych potknięć.

Bo liczy się czas

Jak już wspomniano, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby prowadzić firmę bez pośrednictwa biura rachunkowego. Nie jest to zadanie niemożliwe do zrealizowania, z całą pewnością mamy jednak do czynienia z zadaniem czasochłonnym. Już samo comiesięczne wypełnianie dokumentów jest żmudną pracą, a pośpiech może powodować poważne niedociągnięcia. Nie można przy tym zapominać, że regularnie zmienia się zarówno prawo podatkowe, jak i te przepisy, które odnoszą się do kadr i płac. Jeśli nie jest się ekspertem w tej dziedzinie, należy wygospodarować przynajmniej kilka godzin w miesiącu najpierw na wyśledzenie zmian, a potem także na zrozumienie, jak mogą wpływać one na podejmowane przez nas aktywności. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli firma ma być kontrolowana czy to przez ZUS, czy to przez Urząd Skarbowy. W takim przypadku mamy do czynienia nie tylko z problemami z czasem, ale i z niepotrzebnymi nerwami, których w innych okolicznościach moglibyśmy uniknąć. Może się więc okazać, że strata czasu jest znacznie poważniejszym kosztem niż ten, który wiąże się ze skorzystaniem z usług biura rachunkowego.

dokumentacja

Biuro rachunkowe i oszczędności

Jeśli komuś wydaje się, że samodzielne prowadzenie firmowej księgowości nie generuje kosztów, osoba taka jest w błędzie. Najpoważniejszym jest koszt zakupu sprzętu, o ile bowiem komputer przyda się do prowadzenia firmy na wielu płaszczyznach, o tyle samo oprogramowanie księgowe nie ma uniwersalnych zastosowań, a nawet proste rozwiązania nie należą do najtańszych. O kosztach, jak już wspomniano, można mówić także w kontekście czasu, jaki traci się na prowadzenie żmudnych, powtarzalnych czynności. Biuro rachunkowe nie świadczy, oczywiście, swoich usług za darmo, współpraca z nim odbywa się jednak na zasadach odpowiadających właścicielowi firmy. To on wskazuje, jakie usługi powinny zostać wykonane, on też zwraca uwagę na to, w jaki sposób powinno być to realizowane. Może liczyć na regularny kontakt, profesjonalne wsparcie księgowe oraz dbałość o wysoką jakość realizowanych zadań. Kompleksowa obsługa nie wiąże się też z koniecznością zatrudnienia dodatkowej osoby, co przy wysokich kosztach pracy, z jakimi mamy do czynienia obecnie, stanowi duże ułatwienie.

Wygoda

Chyba największą korzyścią płynącą ze współpracy z biurem rachunkowym jest jednak wygoda, z jaką się ona wiąże. Nie musimy obawiać się, że nie dopełnimy terminów, pomylimy przepisy albo wprowadzimy do systemu błędne dane, które zaowocują karami finansowymi. Biuro rachunkowe przejmuje odpowiedzialność za wiele trudnych zadań, a właściciel firmy może koncentrować się na tym, aby jak najlepiej nią zarządzać. W tym miejscu z chęcią prezentujemy Państwu biuro rachunkowe Tax Bonus z Dąbrowy Górniczej, które spełnia wszystkie wymagania, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Warto przejść na ich stronę internetową i zapoznać się bliżej z dostępną ofertą.